Obec Hrachovište oznamuje občanom, že testovanie na COVID-19 sa tento víkend v Hrachovišti neuskutoční, nakoľko od pondelka 3.5.2021 už v okrese Nové Mesto nad Váhom nebudú všetci obyvatelia potrebovať negatívny test.
Celoplošné testovanie pokračuje iba v bordových okresoch. V ostatných – ružových a červených okresoch (patrí sem i okres NMnV) – budú pravidlá výrazne voľnejšie.
V ružových a červených okresoch nebudete potrebovať test v obchodoch ani iných prevádzkach, v školách či v práci – do práce bude potrebný iba v čase od 21.00 do 1.00 hod. Vtedy platí v týchto okresoch zákaz vychádzania. Čiže tí, ktorí pracujú na poobedné či nočné smeny potrebujú naďalej 14 dňový test. Tí, ktorí od 21.00h do 1.00h nevychádzajú z domu a nedochádzajú počas dňa do okolitých bordových okresov, test nepotrebujú.
V bordových okresoch bude treba ďalej ukazovať najviac sedemdňový test – bez testu môžu byť žiaci základných a stredných škôl. Pozor, medzi bordové okresy patria aj naše susedné okresy - Myjava a Trenčín.