Galéria 2018

Dňa 24.2. sa v Našom kultúrnom dome uskutočnil maškarný večierok pre deti. Detičky prišli v nádherných originálnych maskách a tešíme sa, že už aj niektorí rodičia prijali Našu výzvu a tiež si obliekli masky:) Hodnotilo sa prostredníctvom decibel metra a novinkou na detskej disko  bol projektor.....detičky si mohli tancovať podľa svojich obľúbených interpretov detských piesní. Miladka v kreatívnych dielničkách opäť nesklamala a s detičky krásne zabavila, vytváraním rôznych preparádnych dielok z jej dielne :) Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorý sa na akcii zúčastnili. Starostove "baby" ako vždy napiekli výborné koláčiky pre naše dietky, aby si mali pri čajíku na čom zamaškrtiť. Ďakujeme ešte raz všetkým šikovným mamičkám, babičkám, ktoré pomohli svojim detičkám s prípravou masiek a tešíme sa na budúce ročníky...

View the embedded image gallery online at:
http://www.hrachoviste.sk/galeria-2016#sigProIdc0ad8b1217
 

Dňa 1.7.2017 sa v Našej obci uskutočnil IV. ročník Hrachovej cesty do rozprávky. Tento rok sme na "Hrachovke" privítali 680 detí. Počasie vyšlo na 1* a tak si mohli detičky užiť krásny rozprávkový dník bez rušivých elementov. Tešíme sa na ďalší ročník. Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu:

View the embedded image gallery online at:
http://www.hrachoviste.sk/galeria-2016#sigProId07c1aa6168

link na videá:

https://www.youtube.com/watch?v=G-3OwYJD1Ic

https://www.youtube.com/watch?v=7G8bJJR6AnM

Dňa 25.2.2017 sa v našom kultúrnom dome uskutočnil detský maškarný ples. Sála "kulturáku" sa zmenila na pár hodín na rozprávkovú krajinu plnú krásnych rozprávkových postáv. Vysoká účasť masiek nás veľmi potešila. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom i zúčastneným.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hrachoviste.sk/galeria-2016#sigProId042563f4cc

 

Dňa 3.12. 2016 zrealizovala obec milé podujatie pre naše detičky. Okrem príchodu Mikuláša na detičky čakalo maľovanie na tvár, kreatívne dielničky, zdobenie perníčkov, občerstvenie a detská diskotéka. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a zúčastneným.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hrachoviste.sk/galeria-2016#sigProIdb3e0557227

23.10.2016 - výstava "Jesenné inšpirácie" 
Výstavu pripravili členovia ZO JDS Hrachovište. Výstavu tvorili krásne, zaujímavé kúsky ručných prác všakovakého druhu, zeleniny, kvetinovej výzdoby.S úspechom sa stretol mini bazár. Výstavu si pozrelo mnoho navštevníkov, čo nás teší. Pochvala patrí všetkým tým, čo sa pričinili za zdarný priebeh a prípravu tejto výstavy.

Dňa 16. 10. 2016  pri príležitosti mesiaca úcty k starším,obec v spolupráci s Jednotou dôchodcov zrealizovala  posedenie pre našich jubilujúcich občanov. Stretnutie prebiehalo v priateľskom duchu. Po príhovore pána starostu a pani Mgr. Zemanovičovej, ktorá nám jubilantov privítala milým slovom i tematickou básňou, vystúpila naša spevácka skupina Hrachovienka a následne spevácka skupina Bukovčané.

Dňa 9. 10. 2016 sa v našom kultúrnom dome uskutočnil koncert známej šlágrovej kapely Progres.

 

 

Dňa 1. 10. 2016 sa v našej obci uskutočnila Oldies party, diskotéka pre mladých aj skoršie narodených. Do tanca hralo duo DJ Discofuture, ktoré zabezpečilo plný parket od začiatku až do konca akcie.

Bola raz jedna hrachová krajina, v hrachovej krajine hrachová dedina... Dňa 2.7. 2016 sa v našej obci uskutočnil III. ročník celodennej akcie pre detičky s názvom „Hrachová cesta do rozprávky“. Obec Hrachovište má len 708 obyvateľov ,napriek tomu sa na realizácii tohto podujatia podieľalo vyše 120 dobrovoľníkov prevažne z našej obce, ale aj blízkeho okolia. Mnoho návštevníkov neskrývalo prekvapenie nad tým, že v takej malinkej obci, ako je Hrachovište, sa nájde toľko ochotných ľudí, ktorí sa neváhajú zapojiť a obetovať svoj voľný čas výmenou za radosť v detských očkách.