Aktuality

Dňa 24.25.26. septembra 2021 budú v obci Hrachovište rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery. Do veľkoobjemového kontajnera je možné ukladať veľkoobjemový odpad ako napr. starý nábytok (najlepšie demontovaný, aby zaberal čo najmenej miesta v kontajneri), matrace, koberce a iné.

Do týchto kontajnerov, ako aj mimo nich, je zakázané ukladať: nebezpečný odpad (farby, rádiá, televízory, batérie, neónové trubice, žiarovky a žiarivky, oleje), biologický odpad (tráva, konáre, lístie), plasty, papier.

Oznam TVK
Trenčianske vodárne a kanalizácie oznamujú občanom, že zajtra
10. júna v čase od 8:00 hod do 14:00 hod bude z dôvodu poruchy odstavená dodávka pitnej vody v časti od požiarnej zbrojnice smer "Dlhých kút" až na družstvo.
Náhradné zásobovanie pitnou vodou bude zabezpečené pojazdnou cisternou.
Obec Hrachovište oznamuje občanom, ktorí absolvovali v Hrachovišti prvé kolo očkovania vakcínou Pfizer,
že druhé kolo sa uskutoční dňa 17.6.2021 od 14:00 hod v kultúrnom dome.
Prineste si prosím so sebou občiansky preukaz, preukaz zdravotnej poisťovne a vyplnené nasledovné tlačivo:
 
Očkovanie sa týka len tých osôb, ktoré sa dňa 20.5.2021 vakcínou Pfizer v Hrachovišti zaočkovali.

Obec Hrachovište oznamuje občanom,že testovanie na Covid-19 sa uskutoční dňa 15.5.2021 t.j.v sobotu,v čase od 8:00 hod do 13:00 hod v kultúrnom dome bez obedňajšej prestávky.

Obec Hrachovište oznamuje občanom, že po 16. máji príde do našej obce mobilná očkovacia jednotka, ktorá bude očkovať vakcínou Pfizer,
prihlásených občanov nad 60 rokov a občanov nad 50 rokov so závažnými zdravotnými problémami.
Prihlasovať na očkovanie sa môžete telefonicky, alebo osobne v úradných hodinách obce do 11. mája.
Občania nad 70 rokov, ktorí sa prihlásia na očkovanie, si môžu so sebou vziať doprovodnú osobu nad 18 rokov,
ktorá má tiež možnosť sa mobilnou očkovacou jednotkou zaočkovať.
Túto osobu však treba taktiež prihlásiť do 11. mája na obecnom úrade.
 
Na očkovanie si bude potrebné priniesť občiansky preukaz a vyplnené nasledovné tlačivá:
Obec Hrachovište oznamuje občanom, že testovanie na COVID-19 sa tento víkend v Hrachovišti neuskutoční, nakoľko od pondelka 3.5.2021 už v okrese Nové Mesto nad Váhom nebudú všetci obyvatelia potrebovať negatívny test.
Celoplošné testovanie pokračuje iba v bordových okresoch. V ostatných – ružových a červených okresoch (patrí sem i okres NMnV) – budú pravidlá výrazne voľnejšie.
V ružových a červených okresoch nebudete potrebovať test v obchodoch ani iných prevádzkach, v školách či v práci – do práce bude potrebný iba v čase od 21.00 do 1.00 hod. Vtedy platí v týchto okresoch zákaz vychádzania. Čiže tí, ktorí pracujú na poobedné či nočné smeny potrebujú naďalej 14 dňový test. Tí, ktorí od 21.00h do 1.00h nevychádzajú z domu a nedochádzajú počas dňa do okolitých bordových okresov, test nepotrebujú.
V bordových okresoch bude treba ďalej ukazovať najviac sedemdňový test – bez testu môžu byť žiaci základných a stredných škôl. Pozor, medzi bordové okresy patria aj naše susedné okresy - Myjava a Trenčín.